Dekorasyon Malzemesi

İç Dekorasyon » Tavan Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Hasır Desenli Yalıtımlı Tavan Kaplama Hasır Desenli Yalıtımlı Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Düz Banyo Tavan Kaplama Köpüğü Düz Banyo Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Turin Nem Rutubet Yalıtımlı Tavan Kaplama Turin Nem Rutubet Yalıtımlı Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Dijon Düz Strafor Tavan Kaplama Dijon Düz Strafor Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Derby Örgülü Tavan Kaplama Derby Örgülü Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Parma Desenli Düz Tavan Kaplama Parma Desenli Düz Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Tuğla Desenli Tavan Kaplama Plakası Tuğla Desenli Tavan Kaplama Plakası
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Paris Nem Ve Rutubet Yalıtımlı Kaplama Paris Nem Ve Rutubet Yalıtımlı Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
4Cm Düz Stropiyer Tavan Çıtası 4Cm Düz Stropiyer Tavan Çıtası
1 Metre
0.00 TL
Minimum (Metre)
Vienne Küf Yalıtımlı Tavan Kaplama Vienne Küf Yalıtımlı Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Valencia Banyo Tavan Kaplama Straforu Valencia Banyo Tavan Kaplama Straforu
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Yonca Desenli Isı Yalıtım Köpüğü Yonca Desenli Isı Yalıtım Köpüğü
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Frankfurt Desenli Tavan Kaplama Köpüğü Frankfurt Desenli Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Pisa Tavan Kaplama Köpüğü Pisa Tavan Kaplama Köpüğü
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Toledo Desenli Tavan Kaplama Malzemesi Toledo Desenli Tavan Kaplama Malzemesi
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Çizgi Desenli Tavan Kaplama Dekoru Çizgi Desenli Tavan Kaplama Dekoru
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
2Cm Oval Köşe Çıtası 2Cm Oval Köşe Çıtası
1 Metre
0.00 TL
Minimum (Metre)
Desenli Strafor Köşe Süsü Desenli Strafor Köşe Süsü
1 Adet
0.00 TL
Minimum (Adet)
Düz M Köşe Köpük Çıta Düz M Köşe Köpük Çıta
1 Adet
0.00 TL
Minimum (Adet)
4Cm Örgü Desenli Tavan Çıtası 4Cm Örgü Desenli Tavan Çıtası
1 Metre
0.00 TL
Minimum (Metre)
İbiza Desenli Strafor Tavan Kaplama İbiza Desenli Strafor Tavan Kaplama
1 m²
8.00 TL
Minimum (m²)
Örgü Desenli Köşe Çıtası Örgü Desenli Köşe Çıtası
1 Adet
0.00 TL
Minimum (Adet)
Sayfa 1

Tavan kaplama ürünleri, tavan dekorasyonu için en ideal ve uygun maliyetli olan ürünlerdir. Ham malzemesi eps olup, sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur. Fakat kaliteli ve marka ürünlerden alınması önerilir.

Tavan kaplama malzemeleri enjeksiyon baskılı ve yakma dediğimiz press baskı olarak 2 çeşit üretilmektedir. 1cm ile 1.5cm arasında kalınlık ölçüleri değişmektedir. Nem yalıtımı, rutubet yalıtımı, küf yalıtımı ve ısı yalıtımı olarak kullanılmasının yanında dekor olarak da kullanılmaktadır. 50cmx50cm ebatlarında olup 4 adet 1m² alan kaplamaktadır. 

Uygulaması kolaydır. Kir ve alçı tozu gibi temizlenmesi zor değildir. Kırık parçalar toplanarak temizlik tamamlanır. Yapıştırması, tavan kaplama plakasının arka yüzeyinde köşelere, kenarlara ve merkez noktaya fındık büyüklüğünde mastik sıkılarak yapılmaktadır. Yapıştırma esnasında hafif sağa sola yaydırılarak yapılır ise, mastik içeride dağılmış ve daha sağlıklı bir uygulama elde edilmiş olur. Tavanlar düz değil ise yapıştırıcı biraz bol sürülüp fazla baskı uygulamadan yapıştırılır ise, tavanın boşlukları yapıştırıcı ile ayarlanıp düz bir zemin elde edilmiş olur.

Isı yalıtımı için kullanım alanları genelde üstü çatı, dubleks katlar, bodrum üstü dükkanlar gibi tavandan direk soğuk alan mekanlarda kullanılmaktadır. İsteğe göre 2cm eps yapılıp, üzeri tavan kaplama da yapılabilir. 

Nem yalıtımı, küf yalıtımı ve rutubet yalıtımı için, enjeksiyonlu ve press baskılı tavan kaplamalar kullanılabilir. %100 nem ve rutubet yalıtım özelliği vardır. 

Yapıştırıcı olarak akrilik mastik ya da kendi kova yapıştırıcılarını kullanmanız tavsiye edilir. Alçının yapıştırıcı özelliği olmadığı ve dolgu malzemesi olduğu için kısa sürede düşme ihtimali çok yüksektir. Yaptım oldu şeklinde değil, üretilen ürünün yapışması için üretilen malzemeleri kullanmak daha sağlıklı olmaktadır. 

Isı yalıtımı için yapılacak tavan kaplama uygulamalarında, ısı köprülerinin kapatılması için kenar kısımlara tavan çıtası ya da stropiyer kartonpiyer yapılması önerilmektedir. Nem, küf ve rutubet yalıtımlarında da bu şekilde yapıldığında, rutubetin duvarlara sirayet etmesi engellenmiş olmaktadır. 

En çok sorulan sorulardan bir tanesi, "tavan kaplama ısı yalıtımı yapar mı?" şeklindedir. Ham maddesi dış cephe eps ile aynı olduğundan ve katlar arasındaki ısı kaybının dış cephedekinden daha az olacağından 3cm-4cm olarak değil, 1.5cm olarak ideal kalınlıktadır ve tavan kaplamalar bu şekilde ısı yalıtımı yapmaktadır. Alt bordum kat olan yerlerde, parke altı şilte zayıf kalacağı için, bordum katından tavanı 2cm ya da 3cm eps levhalar ile kaplamak daha faydalı olacaktır. Bunun dışındaki yerler için strafor tavan plakaları uygundur.

"tavan kaplama" İle Alakalı Makaleler

Tavan Kaplama Nem Ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?
Tavan Kaplama Nem Ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?
20.08.2016 2 Nem Rutubet Yalıtımı

Tavan kaplama nem ve rutubet yalıtımı sağlarmı? tavan kaplama malzemesi eps'den üretilmiştir. tavan kaplama yalıtım malzemesinin özellikleri nem rutubet yalıtımı, ısı yalıtımı, küf yalıtımı sağlamısıdır. nemi, rutubeti ve küfü geçirmediği için yalıtım amaçlı kullanılan en ideal ürünlerdir. burada önemli olan tavan kaplama uygulamasında [...]

Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?
Tavan Kaplama Isı Yalıtımı Sağlarmı?
20.08.2016 0 Isı Yalıtım

Tavan kaplama isı yalıtımı sağlarmı? tavan kaplama malzemesi eps'den üretilmiştir. bu nedenle tavan kaplama malzemesi ısı yalıtım sağlamaktadır. bizler en çok tavan kaplama malzemesini çatı katlarda ve teras katlarda uygulamaktayız. aslında tavan kaplama malzemesini alanlar, yalıtım amaçlı olduğundan almaktadır. tavan kaplama malzemesi deyip geçmeyelim. tavan [...]

Tavan Kaplama Boyanır Mı?
Tavan Kaplama Boyanır Mı?
20.08.2016 0 Tavan Kaplama

Tavan kaplama boyanır mı? tavan kaplama malzemesini uygulama yapıldıktan sonra boyama yapabilirsiniz. su bazlı boyalar ile boyayabilirsiniz. tavan kaplama malzemesinin dışında stropiyer kartonpiyer ve tavan lamba göbeği malzemesinide su bazlı boyalar ile boyanabilir. burada önemli olan sentetik boyaların köpüğü eritip deforme edeceğinden dolayı plastik ya [...]

Eps Tavan Kaplama
Eps Tavan Kaplama
20.08.2016 0 Tavan Kaplama

Eps tavan kaplama eps tavan kaplamalar; 8mm, 11mm, 15mm ve 20mm olarak üretilmektedir. eps tavan kaplama malzemesi genelde beyaz renkte üretilmektedir. eps tavan kaplama, ahşap desenli olarak da üretilmektedir. tavan kaplama malzemesinin yanında eps olarak, stropiyer kaplama da üretilmektedir. eps stropiyer hem sağlıklı hemde pratik uygulanan bir [...]

Tavan Kaplama Nasıl Yapılır
Tavan Kaplama Nasıl Yapılır
20.08.2016 2 Tavan Kaplama

Tavan kaplama nasıl yapılır? tavan kaplama malzemesi uygulama şekli; öncelikle tavan bölümleri düzgün olmalıdır. tavan kaplama malzemesi uygulanacak alan nem ve rutubet yapmış ise, temizlendikten sonra uygulama yapılmalıdır. tavan kaplama uygulamasını silikon ve çekomastik ile yapacak iseniz, eps levha altına bölgesel olarak,en az 9 bölgeye [...]