Strafor Tavan Köpüğü Sağlıklımıdır?

Tavan köpüğü sağlıklımıdır, tavan kaplama köpüğü sağlığı etkilermi, ne kadar faydalıdır ve diğer tüm detaylar bu makalede anlatılmaktadır.

Tavan Köpüğü Sağlıklı Mıdır?

Tavan Kaplama Köpüğü Sağlıklı Mıdır?

Tavan kaplama malzemesi uygulama alanlarında en sağlıklı ve en çok tercih edilen üründür. Tavan kaplama malzemesi tavanlar için değil, dış cephelerde bile eps olarak kullanılmaktadır. Tavan kaplama malzemesi dekoratif bir üründür ve yalıtım sağlayan bir üründür.

Tavan kaplama köpüğü uygulaması önemlidir. Şöyle ki; tavan kaplama köpüğü uygulaması tavanların ve duvarların durumuna göre değişmektedir. Bu konuda bilgi sahibi olmayanlar ve ezberde tavan kaplama uygulaması yapanlar tavan kaplama köpüğünün dökülmesine ya da bölgesel olarak düşmelerine neden olmaktadır. Halbuki tavan kaplama malzemesi uygulama zeminlerine göre değişik yapıştırma ürünleri ile yapılmaktadır, Örneğin; tavan kaplama uygulamasında yapıştırma esaslı mastik değil dolgu esaslı mastik kullanılmakta, bu şekilde yapılan uygulamada mastik kurumakta ve tutunma gücü olmadığından dökülmektedir. Eps tavan kaplama uygulama ürünü aderansı yüksek silikon ve mastikler kullanılmalıdır. Bu konuda tavsiye edilen mastik ve silikon ürünlerinde Bostik marka silikon ve mastik tavsiye edilmektedir.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Kaplama Boyanır Mı? başlıklı konuda tavan kaplama, tavan kaplama boyama, köpük boyanırmı, tavan kaplama boyanırmı hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.01.1970(Güncelleme)
5103
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.