Tavan Kaplama Nasıl Yapılır, Uygulanır, Tavan Kaplama Tekniği

Tavan kaplama nasıl yapılır, içten tavan kaplama tekniği, tavan yalıtım uygulaması ve diğer konulara ilişkin makalemiz yer almaktadır.

Tavan Kaplama Nasıl Yapılır

Tavan Kaplama Nasıl Yapılır?

Tavan kaplama malzemesi uygulama şekli; öncelikle tavan bölümleri düzgün olmalıdır. Tavan kaplama malzemesi uygulanacak alan nem ve rutubet yapmış ise, temizlendikten sonra uygulama yapılmalıdır. Tavan kaplama uygulamasını silikon ve çekomastik ile yapacak iseniz, eps levha altına bölgesel olarak,en az 9 bölgeye silikon damlatarak uygulayınız. Daha sonra en uzun olan ve en düz olan bölgeden başlayınız. Tavan kaplama uygulaması kolay olsada gönyelerine ve birleşim noktalarına dikkat edilmelidir.

Tavan kaplama uygulamasına en uzun bölgeden başladıktan sonra, ilk sıraya beş - altı adet yerleştirin, daha sonra ikinci sırayıda gelin. Bu şekilde ikinci sırayıda uygularsanız, tavan kaplama malzemesi gönyeleri tam olarak gelecektir. Bundan sonra parça kesim yerlerini kesip yapıştırınız. Daha sonra diğer sıralardan devam ederek uygulayınız. Burada dikkat edeceğiniz noktalar, parça kesme yerlerini hemen ölçüp yapmanız ve tavan kaplama malzemesinin birleşim yerlerinin dengeli ve tam olmasına dikkat etmenizdir. Tavan kaplama bittikten sonra, avize lamba göbeğini takabilirsiniz.

Tavan kaplama plakası uyguladıktan sonra açık kalan derzlere mastik sıkarak dolgu yapabilirsiniz. Tavan kaplama malzemesi 8mm, 11mm ve 15mm aralıklarında üretilmektedir. Tavan kaplama plakası aynı zamanda su bazlı boya ile boyanabilmektedir. Tavan kaplama eps malzemesi, ısı yalıtım, nem yalıtım ve rutubet yalıtımı sağlamakla beraber, aynı zamanda ekonomik ve dekoratiftir. Eps tavan kaplama ürünü uygulandıktan sonra stropiyer ilede kenar ve köşeleri güzelleştirebilirsiniz.

Tavan kaplama uygulaması yapıldıktan sonra kış aylarında nasıl bir fayda sağladığını hemen fark edeceksiniz.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Dekorasyonu başlıklı konuda tavan dekorasyonu, tavan dekorasyon fiyatları, tavan dekorasyon modelleri, tavan dekorasyon köpük, tavan dekorasyon malzemeleri hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.01.1970(Güncelleme)
2251
2
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
Perihan yılmaz
Perihan yılmaz
16 Kasım 2015 - 03:18

Merhaba,ben sitenizden tavan kaplama malzemesi satın alacaktım ,fakat bugün bir yapı markete gidip önce sizin mastik dediğiniz malzemenin fiyatını araştırmak istedim ,yapı markette üzerinde mastik yazan toz ve tüp şeklinde bir sürü mastik vardı ,benim sorum şu bu tavan kaplama köpüğünü sizden satın alınca onu kaplamak için kullanacağım malzemenin tam adı nedir.Mastik ama rengi ne ,toz mu ,tüp mü , AKRİLİC MASTİK YAZIYOR ,TAM ADINI YAZABİLİR MİİSNİZayrıca 14 metre kare için çok fazla mastik gider miTüpleri küçük çünkü yoksa bir sürü mastik alırsam çok pahalı olur diye çekiniyorum.

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
16 Kasım 2015 - 21:32

sayın perihan yılmaz;

piyadasa çok çeşitli markalarda yapıştırıcı esaslı akrilik mastik bulunuyor. marka farketmez, beyaz mastik olarak almanız yeterlidir. fakat mastik tüp şeklinde olmalı. 1 tüp beyaz mastik 2m² alan kaplamaktadır. kullanım şekli, köşelere, kenarlara ve merkeze mastik tabancası ile sıkmanız yeterli. yani 1 plakanın 9 noktasına sıkmış oluyorsunuz. sıktığınız miktar fıntıktan biraz büyük olması yapışması için yeterlidir. 

mümkünse alman malı olan würt almanızı tavsiye ederiz. yapıştırma mukavemeti okadar yüksekki söktüğünüzde plakanın parçası zeminde kalıyor. fakat fiyatları piyasa mastiklerinin neredeyse 2 katı kadar.

sormak istediğiniz soru olursa iletişime geçerek birebir soru cevap yapabiliriz. ilginiz için teşekkür ederiz.