Eps Tavan, Dekoratif Tavan Kaplama

Eps tavan, dekoratif tavan, eps tavan kaplama ürünleri, tavan kaplama malzemeleri ve uygulama detayları hakkında bilgiler veriliyor.

Eps Tavan Kaplama

Eps Tavan Kaplama

Eps tavan kaplamalar; 8mm, 11mm, 15mm ve 20mm olarak üretilmektedir. Eps tavan kaplama malzemesi genelde beyaz renkte üretilmektedir. Eps tavan kaplama, ahşap desenli olarak da üretilmektedir. Tavan kaplama malzemesinin yanında eps olarak, stropiyer kaplama da üretilmektedir. Eps stropiyer hem sağlıklı hemde pratik uygulanan bir üründür.

Eps tavan kaplama en çok bildiğimiz ve en kolay söyleme ile köpük tavan kaplamadır. Eps tavan kaplama malzemesini faydaları azımsanmayacak kadar fazladır. Eps tavan kaplamalar, hafiftir, uygulaması kolaydır, dekoratiftir, yalıtımlıdır, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, su yalıtımı, nem rutubet yalıtımı, terleme ve küf yalıtımı yapmaktadır. Eps tavan kaplama daire içlerinde ve kısaca yaşam alanlarını tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir.

Eps tavan kaplama malzemesinin üretim ve uygulama tarihi 2008 - 2009 yıllarıdır. Esasen eps malzemeleri ve çeşitleri ilk Avrupa Ülkelerinde uygulandı ve Ülkemizde ise 5 - 10 yıldır yoğun olarak kullanılmaktadır. Tavan kaplama uygulamaları Avrupa Ülkelerinde çok tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebepleri, yalıtımlı olması ve uygulamasını kolay ve külfetli olmamasıdır.

Eps tavan kaplama malzemesi olarak bilinsede, dış cephelerde ve iç cephelerde de eps ürünleri uygulanmaktadır. Eps tavan kaplama malzemesini yalıtım amaçlı kullanmanızı, yalıtım konusundaki enerji tasarruflarını, bizzat görerek yaşamanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir sonraki makalemiz olan Tavan Köpüğü Sağlıklı Mıdır? başlıklı konuda strafor tavan köpüğü, tavan köpüğü sağlıklımıdır, tavan kaplama faydalımıdır hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.01.1970(Güncelleme)
1341
0
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.