Tavan Kaplama Nem ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan Kaplama Nem ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan Kaplama Nem Ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan Kaplama Nem ve Rutubet Yalıtımı Sağlarmı?

Tavan kaplama malzemesi eps'den üretilmiştir. Tavan kaplama yalıtım malzemesinin özellikleri nem rutubet yalıtımı, ısı yalıtımı, küf yalıtımı sağlamısıdır. Nemi, rutubeti ve küfü geçirmediği için yalıtım amaçlı kullanılan en ideal ürünlerdir. Burada önemli olan tavan kaplama uygulamasında eps malzemesini hangi yapıştırma malzemesi ile yapıştıracağınızdır. Genelde tavan kaplama malzemesi en üst katlarda, alt bodrum katlarda, teras katlarda, denize ve neme yakın binalarda yapılmaktadır.

Tavan kaplama yalıtımı ürünü yapıştırıldıktan sonra düşme ve kopmalar olmaktadır. Peki, bunun nedeni nedir? Bunun sebebi yanlış alt yapıştırma malzemesi kullanmaktadır. Bu uygulamayı yaparken, yapıştırma esaslı silikon, nem ve rutubete dayanıklı kopmaz köpük malzeme ile yapıştırma yapılmalıdır. Tavan kaplama malzemesi görünüşte uygulaması kolaydır fakat alt yapıştırma harcına dolgu silikonu ya da dolgu esaslı mastikler bilinçsizce kullanılmaktadır. Dolgu esaslı olan ürünler sadece dolgu yaparlar ve daha sonra kendi içerisinde kuruduktan sonra aynı gün eps tavan kaplama malzemesini bırakır. Bu nedenle önemli olan eps tavan kaplama ürününün alt yapıştırma harcıdır. Bu malzemeyi web sitelerimizin iletişim bölümünden arayarak isteyebilirsiniz.

Tavan kaplama yalıtım malzemesinin yapıştırma harcı nemli ve rutubetli alanlar, siyahlaşmış tavanlar, küflenip oksitlenen yerler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürün esasen nemli vb. gibi bölgeler için çok ideal bir üründür. Tavan kaplama malzemesi bu yapıştırma köpüğü ile yapıştıktan sonra 1 gün geçsin tavana tam olarak güçlü bir şekilde yapışır. Bu tavan kaplama köpüğünün adet fiyatı 22TL'dir. 1 adet malzeme 15m2 yer yapmaktadır. Tavan kaplama malzemesini bu ürün ile yapıştırınız.

Bir sonraki makalemiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

07.09.2016(Güncelleme)
2480
2
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
Dogan
Dogan
06 Eylül 2016 - 20:17

Banyo tavani nemden olsa gerek siyahlasiyor bunun icin kucuk desenli kare straforlardan kaplamak istiyorum bunun icin strafor ve yapistiricinin kalitesi,cinsi,markasi ne olmalidir. Tesekkurler...

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
07 Eylül 2016 - 11:18

sayın dogan;

nem, rutubet ve küf yalıtımı için olan tavan kaplamalardan 8mm ya da 13mm olanları uygulayabilirsiniz. fakat yapıştırıcı olarak alçı değil kendi akrilik mastiğini ya da toz yapıştırıcısını kullanmanız gerekmektedir. alçının yapıştırıcı özelliği olmayıp sadece dolgu esaslı olduğunu unutmamak gerek. fabrikanın ürettiği köpükler için özel olarak çıkardığı bu toz ya da mastik yapıştırıcılar ile uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yapıştırma özelliğini muhafaza eder. desenli tavan kaplama bölümünden tavan kaplamaları ve hks kodlu yapıştırıcı ürünleri satın alabilirsiniz.