Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Yapılır? Kartonpiyer Uygulaması

Stropiyer kartonpiyer uygulaması nasıl yapılır, kartonpiyer uygulaması yapılırken nasıl kesilir ve stropiyer nasıl yapıştırılır detaylı olarak anlatılmaktadır.

Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Yapılır?

Stropiyer Kartonpiyer Nasıl Yapılır?

Stropiyer eps kaplama malzemesinin uygulaması kolaydır. Fakat köşe birleşim yerlerindeki 45 kesimler zor olmaktadır. Kartonpiyer uygulama esnasında stropiyer malzemesini alanlar kendileri uygulama yaptıklarında 45 kesim yerlerinde hayli zorlanmaktadırlar. Öncelikle stropiyer uygulamasını nasıl yapacağız? Sıralaması nedir?

Stropiyer kartonpiyer kaplamayı iki kenarına silikon yada mastik uygulamasını baştan sona kadar çizgi halinde sürünüz. Bu uygulamayı yapmadan önce köşe yerlerindeki 45 kesimleri yapınız. Peki 45 kesim nasıl yapacağız? 45 kesim stropiyer kartonpiyerde şu şekilde yapılır. Öncelikle stropiyerinizin en genişliği kaç cm aldıysanız bu ölçüde keserek 45 çıkarabilirsiniz. Yani stropiyer malzemesinin bir ucuna metreyi getirin ve styropiyer ölçüsünü kadar olanı diğer ucu ile maket bıçağı ile 45 keserek yapabilirsiniz. Stropiyer kartonpiyer uygulaması bittikten sonra su bazlı boya ile boyama yapabilirisniz. Stropiyer kartonpiyer uygulamasında önemli olan 45 kesimler ve kolonlardaki küçük kesimlerdir. Bu şekilde uygulanan bir stropiyer dairelerinizde ve diğer alanlarınızda görsel olarak daha güzel olacaktır.

Bir sonraki makalemiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.01.1970(Güncelleme)
7755
2
5 - 1/5

Bu Makale İle Alakalı Ürünler


Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.
ferdi meray
ferdi meray
01 Haziran 2016 - 00:57

10 luk stropiyerin 45 ksimi olcusu kactr

Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
01 Haziran 2016 - 12:56

sayın ferdi meray;

biraz ayrıntı verirseniz yardımcı olmaya çalışırız. mail, yorum ya da iletişime geçerek bilgi verebilirsiniz.

hayırlı günler dileriz.